Pokaz mody 'It’s my time'

Dodano: 04.09.2013r.
KokoRokoStyl

KokoRoko Styl i Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy zapraszają na pokaz mody „It’s my time” z udziałem niepełnosprawnych i pełnosprawnych modelek, który odbędzie się 28 września 2013, o godzinie 18.00 w Centrum Technologii Audiowizualnych. Pokazowi będzie towarzyszył koncert na żywo Natalii Lubrano oraz wernisaż obrazów Anny Nesteruk, inspirowanych tematyką osób niepełnosprawnych.

Inicjatorką wydarzenia jest Agnieszka Katyńska, która zrealizowała dwa, równie oryginalne, pokazy, w tym rzeczy używanych i rekonstruowanych. W lipcu 2013 roku Aga rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Dolnośląski Instytut Doradczy (DID), które od 2008 roku działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia jest podkreślenie piękna osób niepełnosprawnych i zaakcentowanie ich roli w świecie mody. Moda jest przecież dla każdego, a indywidualne spełnienie pragnień i marzeń osób niepełnosprawnych i zatarcie różnic pomiędzy pełnosprawnością, a poruszaniem się na przykład na wózku są głównymi celami naszego pokazu – mówi autorka kolekcji - A przecież kobieta zostanie zawsze kobietą, niezależnie od tego, czy porusza się o kulach czy na wózku. I jako kobieta ma różne potrzeby, w tym także związane z ubiorem - mówi Agnieszka Katyńska.

Do pokazu zaprosiliśmy niepełnosprawne i pełnosprawne kobiety, które do tej pory nie miały nic wspólnego z modelingiem. Nie stawiamy na profesjonalizm, podkreślamy naturalność kobiety, która jest w każdej z nas, akcentujemy, że osoby niepełnosprawne też pragną wyglądać pięknie i czuć się nietuzinkowo.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenia mailowe osób, które zaszczycą nas swoją obecnością podczas tego eventu. Wejściówki można odbierać w dniach od 16 do 26 września w biurze Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (wtorki, środy i czwartki od 15.00-20.00) przy ulicy Szewskiej 66/67a, u Marzeny Okupniak. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: maryone@o2.pl

 

 

AgnieszkaKatynska

Agnieszka Katyńska: niezwykle barwna postać, na co dzień zajmująca się doradztwem z zakresu stylizacji, projektowaniem ubioru, aranżowaniem i projektowaniem odzieży. Pracowała przez 10 lat jako pedagog specjalny i aktywnie działała jako wolontariusz na rzecz niepełnosprawnych dzieci.
www.facebook.com/events/

 

 

Natalia Lubrano

Natalia Lubrano: Z wykształcenia bibliotekoznawca. Wokalistka, frontmenka zespołu Miloopa, z którym wydała trzy płyty oraz zagrała ponad setkę koncertów przede wszystkim za granicą. W tym roku pojawił się jej solowy album R.e.s.p.e.c.t. (Kayax). Prywatnie dzieli życie między Polską a Francją, gdzie prowadzi z mężem winnicę. Mama dwuletniego Orso.
http://natalialubrano.natemat.pl/

 

 

WieczorneFanazje

Anna Nesteruk: w 1998r. ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunkach malarstwa sztalugowego, ściennego i witrażu w pracowni prof. Gawrona oraz scenografii w pracowni prof. Bednarowicza. W 2013 roku postanowiła kontynuować naukę na wrocławskiej ASP, na kierunku Malarstwo i Multimedia. Artystka miała kilka wystaw indywidualnych, uczestniczyła również w wielu ekspozycjach zbiorowych. Obecnie jej prace można oglądać we Wrocławiu w budynku Silver Forum przy ul. Strzegomskiej 2-4. Jej malarstwo jest wyrazem poszukiwań relacji między rzeczywistością a światem emocji, a wszystko odbywa się w przestrzeni kształtów i barw.
http://nesterukanna.com/index3.html

 

 

Projekt finansowany jest przez Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Dolnośląskiego.

 

Partnerzy

  • CeTA
  • KKN
  • SEKTOR3
  • Umbrella