Aktualności

 

 

 

Dodano: 09.12.2016r.

„Adaptacje filmowe: Lalka 5D” to nietypowa podróż w czasie z Izabelą Łęcką oraz Stanisławem Wokulskim, na którą zapraszamy Seniorów w dniu 15.12.2016 roku, o godzinie 12:00.

Projekt finansowany ze środków Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Wstęp jest bezpłatny.
Miejsce pokazu: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1 (dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych).
Kontakt z organizatorem i rezerwacja miejsc: +48 509 599 254.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Dodano: 08.12.2016r.

Pragniemy poinformować, iż dzięki uprzejmości Centrum Technologii Audiowizualnych w dniach 13.12.2016 oraz 14.12.2016 o godzinie 11:00 odbędzie się lekcja multimedialna: „Adaptacje filmowe: Lalka 5D. Nauczanie przez audiodeskrypcję i napisy”. Wydarzenie jest dedykowane uczniom IV etapu edukacji ze szkół ponadgimnazjalnych spoza Wrocławia!

Wstęp jest bezpłatny.

Miejsce pokazu: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1 (dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych).

Kontakt z organizatorem i rezerwacja miejsc: +48 509 599 254.

Zadanie jest finansowane ze środków Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

 

 

Dodano: 28.11.2016r.

Z przyjemnością informujemy, iż pokaz mody „It’s my time - vol. 3” z udziałem osób niepełnosprawnych odbędzie się w dniu 10 grudnia 2016 roku w Haston City Hotel, o godzinie 18.00. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tym projekcie - prosimy o informację mailową do dnia 5 grudnia 2016 roku. Prześlemy Państwu zaproszenia. Informujemy, iż liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie projektu: Pokaz mody „It’s my time” vol.3, 2016, jak i na FanPage: https://www.facebook.com/ItIsMyTime3/.

Projekt „It’s my time - vol. 3” finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 

Dodano: 14.09.2016r.

Informujemy, że pokaz mody “It’s my time – vol. 3” odbędzie się w Haston City Hotel w dniu 10 grudnia 2016 roku. Mamy wiele niespodzianek zaplanowanych na ten wieczór, które będziemy sukcesywnie zdradzać, zarówno na stronie projektu, jak i na FanPage: https://www.facebook.com/ItIsMyTime3/.

Szczegóły dotyczące zarówno zaproszeń, jak i godziny pokazu – już wkrótce!

 

 

Dodano: 02.06.2016r.

W związku z realizacją pokazu mody „It’s my time - vol. 3” poszukujemy kobiet i mężczyzn, z orzeczeniami o niepełnosprawnościach, zamieszkujących Wrocław, którzy pragną z nami przeżyć przygodę i zostać naszymi modelami. Wiemy, że poprzednie dwie edycje wpłynęły na życie uczestników projektu, i gwarantujemy, że i tym razem będzie podobnie. Jeśli jesteś gotów na 3 edycję podróży w nieznane - skontaktuj się z nami.

Projekt „It’s my time - vol. 3” finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 

Dodano: 01.07.2015r.

Informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację do projektu „Integracja od Przedszkola - VII edycja”. W celu zgłoszenia swojego udziału w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go e-mailem na adres: stowarzyszenie@did.edu.pl.

Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: „Integracja od Przedszkola - VII edycja”

Decyduje kolejność zgłoszeń. Na szkolenie mamy 32 wolne miejsca, szkolenie trwa 2 dni, a termin szkolenia to październik-listopad 2015.

W tym roku odwiedzimy również 7 przedszkoli na terenie Dolnego Śląska. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wizytą w Państwa przedszkolu osoby niepełnosprawnej, która spotka się z dziećmi i odpowie na wszystkie, w miarę możliwości, pytania prosimy o zgłoszenia, również pod podanym adresem mailowym.
Wizyty planujemy we wrześniu 2015 roku.

Projekt finansowany ze środków Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Dodano: 29.06.2015r.

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia Dolnośląski Instytut Doradczy mam zaszczyt zaprosić Państwa i młodzież z Państwa szkoły na jedyne w skali Polski przedsięwzięcie, pt.:

„Adaptacja filmowa 5D”

Spektakl „Adaptacja filmowa 5D” na podstawie filmu „Popiół i diament” w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1958 roku jest połączeniem kinematografii z teatrologią, tradycji z nowoczesnymi technikami multimedialnymi i zaangażowaniem pięciu zmysłów sensorycznych (5D: wzrok, słuch, węch, dotyk, emocje). Dzięki wykorzystaniu rekwizytów, zarówno z filmu, jak i z czasów wojennych oraz gry aktorskiej, przenosimy dzieci w czasie. Jest to jedyna możliwość, aby zachęcić je do refleksji nad sytuacją osób żyjących w tym najtrudniejszym dla Polski okresie.

Projekt stanowi innowację edukacyjną, w której aktywnie uczestniczą uczniowie i nauczyciele; integrując różne zmysły sensoryczne, staje się interaktywną możliwością uczenia się przez odczuwanie, o takich wartościach jak: patriotyzm, empatia, współczucie, odpowiedzialność, solidarność. W ramach realizacji lekcji nauczyciele otrzymują scenariusze i propozycje zajęć z uczniami dotyczące interpretacji wydarzenia. Oprócz tego, szkoły otrzymują stylizowane przepustki i plakaty nawiązujące do wydarzenia.

Nieobligatoryjność pozycji literaturowej „Popiół i diament” nie stanowi o możliwościach jej wykorzystania w procesie nauczania, bowiem wpisując się w ramy programowe Ministra Edukacji z dnia 27 sierpnia 2012 roku, realizuje poszczególne jej treści. Warto również podkreślić, iż nasza inicjatywa została wpisana na listę przedsięwzięć finansowanych ze środków Urzędu Miasta w projekcie „Szkoła w mieście”.

Miejscem spektaklu jest Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1, sala im. Zbigniewa Cybulskiego.

Koszt udziału w spektaklu wynosi 19,00 zł od osoby. Nauczyciele i opiekunowie nie ponoszą kosztów wstępu.

Więcej szczegółów znajduje się w zakładce Projekty: Adaptacja filmowa 5D.

Serdecznie zapraszam,
dr inż. Aleksandra Sus

 

 

Dodano: 15.07.2014r.

Dzięki środkom PFRON będących w dyspozycji Województwa Dolnośląskiego serdecznie zapraszamy nauczycieli z dolnośląskich przedszkoli na 6. edycję projektu „Integracja od Przedszkola”. Jest to projekt, którego głównym celem jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością - tolerancji, wyrozumiałości, wrażliwości.

Integracja od Przedszkola - to bezpłatne warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych, na których otrzymacie Państwo od nas pełen pakiet do zajęć z dziećmi. W ten sposób kontynuujemy zapoczątkowaną w 2008 roku misję, którą jest:
budowanie od najmłodszych lat przyjaznego klimatu integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, tak aby dzieci nauczyły się tolerować inne dzieci, różniące się od tych zdrowych - wyglądem czy zachowaniem.

W tym roku chcielibyśmy Państwu zaproponować:
 • 2 dni warsztatów (październik - listopad),
 • konsultacje,
 • materiały szkoleniowe, wraz ze scenariuszami zajęć dotyczącymi każdego rodzaju niepełnosprawności,
 • bajkę szkoleniową: „Kryształ miłości”, wraz ze scenariuszami zajęć,
 • 5 krótkometrażowych animowanych historii, na temat 5 różnych rodzajów niepełnosprawności, podkreślających zasady savoir-vivre w stosunku osób z niepełnosprawnościami,
 • certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia i znajomość sposobów prowadzenia zajęć z dziećmi zdrowymi w obszarze szeroko rozumianej niepełnosprawności.

Rozpoczynamy rekrutację! Liczba miejsc ograniczona!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres stowarzyszenia: stowarzyszenie@did.edu.pl

W tym roku odwiedzimy również 6 przedszkoli na terenie Dolnego Śląska. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wizytą w Państwa przedszkolu osoby niepełnosprawnej, która spotka się z dziećmi i odpowie na wszystkie, w miarę możliwości, pytania prosimy o zgłoszenia również pod podanym adresem mailowym.

Projekt jest finansowany ze środków PFRON znajdujących się w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Dodano: 05.07.2014r.

Informujemy, że Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy realizuje zadanie publiczne z pominięciem otwartego konkursu ofert, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, pn.: „Kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych wśród dzieci przedszkolnych”

W związku z tym udało nam się zdobyć środki na dodruk książeczki „Tajemnica wyspy Marabu” w ilości 933 sztuk. Jest to narzędzie dydaktyczne, które, w sposób dostępny dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczy, że osoby z niepełnosprawnościami są aktywne i pomysłowe. Pokazuje, że posiadają talenty i możliwości, których brak osobom tzw. „pełnosprawnym”. Wart podkreślenia jest fakt, że bajka powstała dzięki współpracy z osobą z niepełnosprawnością (współautor - Paweł Parus).

Przedszkola, które są zainteresowane bezpłatnym otrzymaniem książeczek prosimy o kontakt pod adresem mailowym: stowarzyszenie@did.edu.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy również na stronę projektu „Integracja od Przedszkola”. W tym roku organizujemy już szóstą edycję tego projektu!

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
będących w dyspozycji Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Dodano: 14.03.2014r.

Mamy przyjemność ogłosić kolejną edycję It’s my time - vol. 2! Tym razem będziemy poprzez nasz Fun Page oraz inne nośniki na bieżąco informować o realizacji projektu. W 2014 roku modelki będą uczestniczkami warsztatów, takich jak: Indywidualny makijaż codzienny, Fryzury na co dzień i od święta, Jak dobrać kosmetyki do rodzaju skóry? Czyli kosmetyczny savoir-vivre oraz Projektowanie i ozdabianie odzieży. Finałem ostatniego z nich będzie wrześniowa gala.

Uwaga, rekrutacja rozpoczęta! Czekamy na Wasze zgłoszenia kierowane na adres mailowy: stowarzyszenie@did.edu.pl. Nie zapomnijcie dołączyć swojego zdjęcia i kilku zdań o tym, dlaczego chcecie wziąć udział w naszym projekcie.

Projekt It’s my time - vol. 2 finansowany jest ze środków będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Dodano: 08.10.2013r.
Szanowni Państwo,

28 września 2013 roku odbył się pokaz mody pn. „It’s my time”. Było to przedsięwzięcie, które na długo zostanie w naszej pamięci nas wszystkich i nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc z Państwa strony. W ten sposób chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować to przedsięwzięcie.

Szczególne podziękowania kieruję do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował ten projekt, w tym przede wszystkim dla Pana wicemarszałka Dolnego Śląska Radosława Mołonia i Dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych UMWD Pana Andrzeja Mańkowskiego. Są to osoby niezwykle empatyczne, chętnie pomagające osobom niepełnosprawnym, a ich zaangażowanie w swoją codzienną pracę zasługuje na słowa podziwu.

Dziękuję także Dyrektorowi Centrum Technologii Audiowizualnych Panu Robertowi Banasiakowi i wszystkim pracownikom CETY, którzy wykazali się dla nas wyjątkową cierpliwością i wyrozumiałością.

„It’s my time” był niesamowitym wydarzeniem, wspartym przez charytatywną działalność naszych wolontariuszy. Gdyby nie Wasza pomoc trudno byłoby nam pokonać zagrożenia, które pojawiły się podczas realizacji tego przedsięwzięcia. Byliście z nami od początku przygotowań do samego pokazu, za co niezmiernie dziękujemy.

Bardzo dziękuję także za pomoc, czas i energię naszym modelkom, które z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w przymiarkach, próbach i finale pokazu. Było ciężko, ale mam nadzieję, że było warto.

Pawłowi Parusowi i Beacie Rakowskiej za wsparcie merytoryczne i profesjonalne poprowadzenie pokazu. Wykazaliście się refleksem i kreatywnością, byliście przygotowani na wiele niezaplanowanych sytuacji. Wasze doświadczenie i pomysłowość sprawiły, że pokaz ten przerodził się w prawdziwą galę. Dziękujemy.

Annie Nesteruk za nasyconą barwami szczęścia ucztę dla duszy, która uświetniła nasz pokaz.

Natalii Lubrano i muzykom za genialny koncert, bez którego projekt miałby zupełnie inny charakter.

Firmom i ludziom dobrego serca, którzy wspierali nas podczas realizacji pokazu mody. Bez Was ten pokaz byłby bardzo trudny do realizacji. W szczególności:
 • Salonowi fryzjersko-kosmetycznemu GABOR i jego pracownikom: Krysi Gabor oraz Agnieszce Włodarek, które czesały nasze modelki pod presją czasu, w stresie, zachowując zimną krew i elastycznie dopasowując swoje umiejętności do naszych potrzeb i pomysłów,
 • Malinowym Wieszakom i Afro Warkoczykom za eleganckie i wyszukane makijaże,
 • Firmom Lexus, Brilliant Hotelsoftware i Supon za wsparcie finansowe,
 • Firmie Koloryt za pomoc w przygotowaniu hali do pokazu,
 • Firmie Deichmann za buty i bony dla naszych modelek,
 • cukierni Krzemiński za pyszny poczęstunek, który nie tylko smakował wyśmienicie, ale też pięknie wyglądał.
 • Drukarni Print, Royal Dent, Altra Fitness Club i Nano Sport za pomoc merytoryczną.

Dziękuję także osobie, bez której pokaz nie byłby możliwy - Agnieszce Katyńskiej, do której sklepu weszłam kilka miesięcy temu. Chemia, która pojawiła się między nami była chyba widoczna podczas pokazu. - Jesteś cudowną osobą, a Twoje kreacje barwne i optymistyczne. Mam nadzieję, że nasze drogi nigdy się nie rozejdą. -

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z pokazu na naszej stronie w zakładce galeria, zdjęć Roberta Michalaka z przygotowań do pokazu i z samego pokazu oraz zdjęć Michała Świderskiego. A także do obejrzenia tego eventu w TVP Wrocław i TVN, oraz do poczytania o pokazie na stronach: www.prw.pl, www.tuwroclaw.com.

Z podziękowaniami
Aleksandra Sus
Prezes Dolnośląskiego Instytutu Doradczego

 

 

Dodano: 04.09.2013r.
KokoRokoStyl

KokoRoko Styl i Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy zapraszają na pokaz mody „It’s my time” z udziałem niepełnosprawnych i pełnosprawnych modelek, który odbędzie się 28 września 2013, o godzinie 18.00 w Centrum Technologii Audiowizualnych. Pokazowi będzie towarzyszył koncert na żywo Natalii Lubrano oraz wernisaż obrazów Anny Nesteruk, inspirowanych tematyką osób niepełnosprawnych.

Inicjatorką wydarzenia jest Agnieszka Katyńska, która zrealizowała dwa, równie oryginalne, pokazy, w tym rzeczy używanych i rekonstruowanych. W lipcu 2013 roku Aga rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Dolnośląski Instytut Doradczy (DID), które od 2008 roku działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia jest podkreślenie piękna osób niepełnosprawnych i zaakcentowanie ich roli w świecie mody. Moda jest przecież dla każdego, a indywidualne spełnienie pragnień i marzeń osób niepełnosprawnych i zatarcie różnic pomiędzy pełnosprawnością, a poruszaniem się na przykład na wózku są głównymi celami naszego pokazu – mówi autorka kolekcji - A przecież kobieta zostanie zawsze kobietą, niezależnie od tego, czy porusza się o kulach czy na wózku. I jako kobieta ma różne potrzeby, w tym także związane z ubiorem - mówi Agnieszka Katyńska. Czytaj więcej...

 

 

Dodano: 14.12.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 6/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni Sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje księgowej projektu.
Rozeznanie rynku nr 6/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 6/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 07.11.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 5/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni Sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje logopedy do przeprowadzenia warsztatów w kursie zawodowym „Pracownik Call Center”.
Rozeznanie rynku nr 5/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 5/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 05.11.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 4/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni Sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje firmy zewnętrznej do prowadzenia zajęć praktycznych z zakresu „Pracownik Call Center”.
Rozeznanie rynku nr 4/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 4/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 12.09.2012r.

W związku z rozpoczęciem z dniem 1 października 2012 roku kolejnego etapu projektu „Połączeni Spotem” - szkoleń zawodowych Call Center, ogłaszamy: iż poszukujemy firmy świadczącej usługi transportowo-przewozowe osób niepełnosprawnych na zajęcia szkoleniowe. Odbywać się one będą od poniedziałku do piątku w godzinach 14-21 oraz w soboty w godz. 8-18. Szkolenia odbywać się będą w okresie od października 2012 do lutego 2013.

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą wykonywania tych usług prosimy o odpowiedź do dnia 21 września 2012 roku. W tym celu proszę o wypełnienie poniższych punktów. Po otrzymaniu ofert od zainteresowanych firm zostanie wybrana najlepsza z nich. Decyzja o wyborze firmy, która świadczyć będzie wymienione wyżej usługi zostanie przedstawiona 24 września 2012 roku.

» Do firm zajmujących się przewozem osób niepełnosprawnych

 

 

Dodano: 11.09.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 3/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje dwóch osób na stanowiska Trener Call Center.
Rozeznanie rynku nr 3/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 3/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 02.08.2012r.

Informujemy, że wśród uczestników szkolenia „Połączeni Sportem” zostały wyłonione osoby, które zakwalifikowały się na kurs zawodowy: Pracownik Call Center. W związku z tym zapraszamy te osoby na badania predyspozycji w szkolonym zawodzie, przeprowadzone przez lekarza medycyny pracy. Badania odbędą się w dniu 14.08.2012 roku w przychodni Promed, ulica Robotnicza 42A, w godzinach 8.00-10.00. Badania są obowiązkowe i ich wynik zadecyduje o możliwości uczestniczenia w kursie zawodowym, którego uruchomienie planujemy od października 2012 roku.
Skierowania na badania będą dostępne od dnia 02.08.2012, od godz. 14.00 w świetlicy dla kibiców, na ulicy Szewskiej 66/67A.

 

 

Dodano: 16.07.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 2/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni Sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje kandydata na stanowisko: Asystent Osoby Niepełnosprawnej.
Rozeznanie rynku nr 2/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 2/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 09.07.2012r.

ROZEZNANIE RYNKU NR 1/PS/2012
W związku z realizacją projektu „Połączeni Sportem” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż poszukuje kandydata na stanowisko: Specjalista ds. Szkoleń.
Rozeznanie rynku nr 1/PS/2012.pdf
Rozeznanie rynku nr 1/PS/2012.doc

 

 

Dodano: 01.02.2012r.

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 02/PS/2012
(zgodnie z zasadą konkurencyjności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki)
Zapytanie ofertowe na realizację zadań polegających na organizacji wolnego czasu uczestników projektu „Połączeni sportem”, numer projektu WND-POKL.07.02.01-02-095/11


FORMULARZ OFERTOWY do zapytania ofertowego NR 02/PS/2012

 

 

Dodano: 25.11.2011r.

Wojewódzka Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych zapraszają na Imprezę Integracyjną w ramach „Tygodnia bez barier”, związaną z obchodami Światowego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Rozpocznie się ona 2 grudnia 2011 roku o godz. 15:30 w nowo otwartym Wrocławskim Domu Kultury Anima przy ulicy Pilczyckiej 47. Poza konferencją, na której zostaną podsumowane działania na rzecz osób niepełnosprawnych w mijającym roku nie zabraknie atrakcji sportowych - jak zwykle na imprezach organizowanych przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Swoją obecnością zaszczycą nas byli i obecni koszykarze Śląska Wrocław. Będzie więc okazja, by zrobić sobie pamiątkową fotkę lub po prostu porozmawiać ze znakomitymi sportowcami. Honorowy patronat na Imprezą Integracyjną objął wicemarszałek Dolnego Śląska - Radosław Mołoń.

W ogólnym programie imprezy znajdą się:
 • konferencja „działania dolnośląskich organizacji pozarządowych na rzecz pomocy i aktywizacji osób z niepełnosprawnością w 2011 roku”
 • spotkanie z koszykarzami Śląska Wrocław
 • dyskusja – zarówno moderowana, jak i kuluarowa - dotycząca współpracy pomiędzy miastem Wrocław i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w zakresie wsparcia środowiska osób niepełnosprawnych.

Podczas konferencji będzie funkcjonował specjalnie przygotowany na tę okazję catering.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!!!


Impreza Integracyjna jest zorganizowana w ramach projektu finansowanego ze środków PFRON
będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Dodano: 09.11.2011r.

Dolnośląski Instytut Doradczy informuje, iż w wyniku konkursu na stanowiska trenerów do prowadzenia szkoleń i indywidualnych konsultacji w projekcie „Połączeni sportem” z zakresu reintegracji społecznej zatrudnione zostaną Panie Katarzyna Brzazgoń-Dzięcioł, Małgorzata Przewłocka-Kuchnowska oraz Klaudia Rygiel. Kandydatki spełniają wymagania merytoryczne postawione na stanowisku objętym naborem. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Panie sprostały stawianym oczekiwaniom, co pozwoli na prawidłowe wykonywanie obowiązków na powierzonych stanowiskach.

 

 

Dodano: 17.10.2011r.

Zapytanie ofertowe numer 3/PS/2011

Dolnośląski Instytut Doradczy poszukuje trenerów do prowadzenia szkoleń i indywidualnych konsultacji w projekcie „Połączeni sportem” z zakresu reintegracji społecznej. Szkolenia są skierowane do zrzeszonych w formalnych i nieformalnych grupach kibiców, w wieku od 16-24 lat, będących w grupie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Grupa docelowa obejmuje również osoby niepełnosprawne.

Miejsce pracy - Wrocław
Kod CPV: 80500000-9

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
 • Prowadzenie szkoleń z zakresu umiejętności społecznych dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym
 • Przygotowanie materiałów szkoleniowych
 • Przygotowanie ćwiczeń, casów, gier zespołowych
 • Kontrola postępów podejmowanych działań szkoleniowych
 • Prowadzenie indywidualnych konsultacji psychologicznych
Wymagania:
 • Wykształcenie wyższe psychologiczne poparte dyplomem
 • Doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i/lub wykluczonymi społecznie
 • Przynajmniej trzyletnie doświadczenie pracy z grupami
 • Poparte referencjami doświadczenie trenerskie
 • Kreatywność
 • Elastyczność myślenia i działania
 • Charyzma
 • Około półroczna dyspozycyjność do pracy dla stowarzyszenia
Kryteria wyboru ofert:
 • Charyzma i cechy osobowościowe trenerów oraz koszt przeprowadzenia godziny szkoleniowej zajęć indywidualnych i grupowych
Wymagania dodatkowe:
 • Minimum rok doświadczenia zawodowego w zakresie opieki psychologicznej, psychoedukacji
Oferujemy:
 • Pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej
 • Organizację grup szkoleniowych
 • Przygotowanie miejsca szkolenia
 • Wydruk materiałów szkoleniowych
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
 • życiorys i list motywacyjny
 • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

Termin składania dokumentów: 31.10.2011r. do godziny 12.00

Prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów pocztą elektroniczną na adres: stowarzyszenie@did.edu.pl
lub o ich osobiste dostarczenie na adres:
Dolnośląski Instytut Doradczy
ul. Perkusyjna 25A/3
51-531 Wrocław

Kandydaci zakwalifikowani zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie rozmowy wstępnej. Osoby, których oferty zostaną odrzucone, nie będą powiadamiane. Nie zwracamy nadesłanych dokumentów.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 509 599 254


Projekt „Połączeni sportem” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


 

 

 

Partnerzy

 

 • WCDN
 • KKN
 • CeTA
 • KATARYNKA
 • ADAPTER
 • SEKTOR3
 • Umbrella